Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Adıyaman merkez Zey köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okudu,  orta ve lise öğrenimini Adıyaman’da yaptı. Lisans eğitimini ise İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde dönem birincisi olarak tamamladı. “Pedagoji”  ve  “Uygulamalı Psikoloji” olmak üzere iki yüksek lisans yaptı. Bakü’de Odlar Yurdu Üniversitesi’nde  başladığı, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi’nde   tamamladığı, “Umumi Psikoloji” alanındaki doktora eğitimi  ile” psikolog doktor”  unvanı aldı.

Yazarın öncelikli uğraş alanı; eğitsel ve psikolojik tanılama, aile, evlilik, çocuk, ergen, genç,  bireysel farklılıklar, üstün zekalı ve özel yetenekli bireyler ile engellilerdir. 1988 yılından beri  kamu ve  özel  kurumlarda alanıyla ilgili çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca  özel bir üniversitede bir dönem öğretim görevlisi olarak da görev yapmıştır.

Bugüne kadar çok sayıda farklı yaş gruplarındaki  danışanlarına psikolojik danışmanlık ve rehberlik yapmış, başta eğitim-öğretim kurumları ile çok sayıda  vakıf ve derneklerde  çalışma alanıyla alakalı olarak  yine danışmanlık yapmış, seminerler vermiştir.Bunlara ilaveten  aile, evlilik, çocuk,  ergenlik, gençlik, gelişimsel  farklılığı olanlar  ile engelliler ve psikolojik problemleri olan bireylerin sorunlarının  çözümlerine yönelik çeşitli projeler geliştirmiş, ilgili kurumlara öneriler sunmuştur. Bir grup akademisyen ve uzmanla birlikte yurtdışında farklı yetimhaneleri ziyaret ederek, gözlem ve incelemeler yapmıştır. Son olarak İstanbul ‘un bir ilçesinde  geliştirdiği ve koordinasyonunu üstelendiği projenin adı;  “Türkiye Yetenek Haritası  Projesidir.

Yazarın  2000 yılında  yayınlanan “Özel Eğitim Gerektiren Çocukların Evde Eğitimleri İçin Anne-Babalara  Rehber” isimli eserinden sonra   ”Özel Eğitim Gerektiren Çocuklar İçin Kavram Öğretimi” isimli üç kitaptan oluşan  eseri , daha sonrada  Akademik Kitaplar  Yayınevi tarafından  aşağıdaki 6 eseri yayınlanmıştır.

>Kim Galip Gelecek? Sınav mı, Sen mi?

>Güncel Problemlere Psikolojik Analizler

>Çocukların Psikolojik İhtiyaçları & Anne-Babaların Beklentileri

>Çocuk Yetiştirmenin Psikolojik Şifreleri

>Türkiye’nin Güncel Sosyal Problemlerine Çözüm Projeleri

>Resimleriyle Çocuk ve Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri

 

Halen aktif olarak alanıyla alakalı çalışmalarını sürdüren ve farklı dergilerde bir çok makalesi yayınlanan yazar  www.aktüelpsikoloji.com  isimli Ruh Sağlığı Haber Portalı’nda da  aralıklarla  yazmaktadır.

Evli olan yazar, üç kız  babasıdır.

Kapat